نمایشگاه 'طب دیروز- امروز' درموزه رضا عباسی گشایش می یابد
تهران- ایرنا- به مناسبت روز جهانی موزه و هفته میراث فرهنگی نمایشگاه منتخبی از ابزار پزشکی موزه رضا عباسی و معرفی طب سنتی با عنوان «طب، دیروز – امروز» و با همکاری موزه ملی ملک از ۲۸ اردیبهشت ماه دایر خواهد شد.
به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، این نمایشگاه از ۲۸ اردیبهشت ۹۸ به همراه معرفی آثار شاخص موزه (ابزار پزشکی کهن، شیشه های نگهداری دارو، ابزار و ادوات پزشکی) و معرفی کتاب های ذخیره خوارزمشاهی، مخزن الادویه (موجود در کتابخانه موزه رضا عباسی) در موزه رضا عباسی برگزار می‌شود.

۳۰ اردیبهشت ماه ساعت ۱۴ تا ۱۶ سخنرانی های تخصصی از جمله تاریخ معاصر پزشکی ایران(حمیدرضا نمازی)، سخنرانی نقش موزه ها در طب دیروز و امروز(سید احمد محیط طباطبایی ) و معرفی برگی از شاهنامه- رستم زاد (امیرصادقی)، طب سنتی(زیبا اجلی) نیز در این نمایشگاه برگزار خواهد شد.
همچنین نمایشگاه موسسه خیریه کلبه مهربانی با عنوان سفیر سلامت با موزه رضا عباسی همکاری خواهد داشت.
سرکار خانم مهندس زیبا اجلی در این نمایشگاه بعنوان سفیر سلامت موسسه خیریه کلبه مهربانی پاسخگویی مراجعین در خصوص طب سنتی خواهند بود.
حدود ۵۰ هزار شی تاریخی با ارزش در موزه رضا عباسی نگهداری می شود که حدود یک هزار مورد آن در معرض دید عموم قرار دارند.
این موزه آثار هنری دوره پیش از تاریخ تا قرن ۱۳ هجری را شامل می شود که در پنج تالار به نمایش گذاشته شده است.
مجموعه‌های به نمایش در آمده در این موزه بسیار متنوع است و آثاری از هزاره ششم پیش از میلاد تا اوایل قرن بیستم یعنی پایان دوره قاجار را در بر می‌گیرد.
آثار موجود در موزه رضا عباسی براساس ترتیب زمانی به نمایش در آمده‌اند؛ بنابراین بازدید کنندگان می‌توانند سیر تکامل هنر، تمدن و فرهنگ را در ایران زمین دنبال کنند. این چینش در میان موزه‌های دیگر ایران منحصر به فرد است.
موزه رضا عباسی کاشانی سال ۱۳۵۶ در خیابان شریعتی – نرسیده به پل سید خندان تهران گشایش یافت و به یاد نقاش مشهور دوره صفوی اهل کاشان، رضا عباسی نامگذاری شد.

لینک خبر در خبرگزاری ایرنا

لینک خبر در فرمانداری تهران

لینک خبر در خبرگزاری جماران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *