مؤسسه خیریه کلبه مهربانی برای چهارمین سال متوالی همزمان با ولادت امام حسن مجتبی(ع) طرح «یک لقمه مهربونی» را در بازارچه فرهنگی اقتصادی کلبه مهربانی واقع در کوی الهیه زنجان و توسط خیران، استادان، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان  برگزار می‌کند.

 

نایب رئیس هیئت مدیره مؤسسه خیریه کلبه مهربانی گفت: چهارمین سال اجرای این رویداد فرهنگی با افتتاح نخستین مجموعه کارآفرینی برای معلولان توانمند زنجان همراه خواهد بود.
ژیلا صباحی افزود: بازارچه کلبه مهربانی با هدف اشتغالزایی و ایجاد بستری مناسب برای تساوی و عدالت بین اقشار مختلف جامعه و معلولان عزیز و جداشدن از فضای ترحم در حالی به بهانه ولادت امام حسن مجتبی(ع) شروع به کار می‌کند که به گفته مسئولان این مؤسسه چشم‌انداز و دورنمای کلی این فضا طوری برنامه‌ریزی شده است که این مجموعه گام اول طرح بزرگ قرارگاه کارآفرینی کشور باشد.
عضو هیئت مدیره مؤسسه خیریه کلبه مهربانی بیان کرد: ترکیب فرهنگ و اقتصاد معقوله‌ای مهم در راستای ایجاد آرامش روانی در جامعه است، از این رو مؤسسه خیریه کلبه مهربانی مجموعه بازارچه را با دو هدف رویدادهای فرهنگی و بنگاه های اقتصادی کوچک و تولیدی طراحی کرده است.
فارغ‌التحصیل میکروبیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی زنجان تصریح کرد: طرح یک لقمه مهربونی در ایستگاه سال چهارم خود نخستین رویداد فرهنگی بازارچه کلبه مهربانی است و این سرآغازی برای شروع برنامه‌های فرهنگی در زیرمجموعه‌های موضوعی آموزش، مباحث انگیزشی، حمایت از معلولان هنرمند، کارآفرینی و حمایت از ایده‌ها برای رسیدن به درآمد پایدار و … است.
صباحی گفت: یک لقمه مهربونی گام کوچکی است در راستای ترویج افطاری ساده و دوری از تجملات و تشریفات سفره‌های رنگی افطاری که متأسفانه سال‌هاست آسیب فرهنگی خانواده‌های ایرانی است.
عضو هیئت امنای مؤسسه خیریه کلبه مهربانی عنوان کرد: فرهنگ بومی و ملی و دستورات دینی ما مبنی بر ساده‌گرفتن زندگی برای رسیدن به سبک زندگی مناسب است و یک لقمه مهربونی راه روشنی برای رسیدن به پرورش چارچوبی ناب در حوزه ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی است.
صباحی افزود: این حرکت فرهنگی و اقتصادی خیریه ناشی از فعالیت یک جمع دوستانه ۲۰ نفره که اغلب دانشجویان سال‌های ۷۴ تا ۷۷ رشته میکروبیولوژی دانشگاه آزاد اسلامی واحد زنجان است که اکنون مدارج بالای علمی را طی کرده‌اند و آستین همت بالا زده و برای حمایت از خانواده‌هایی نیازمند و معلولیت گرانقدر  اقدام کرده‌اند.
 این برنامه فرهنگی امروز ۳۱ اردیبهشت نیز با توزیع ۳ هزار بسته افطاری، حلیم  و اجرای برنامه‌های شاد و انگیزشی با حضور هنرمندان مطرح استانی برگزار می‌شود و بازارچه کلبه مهربانی رسماً کار خود را آغاز خواهد کرد تا ماشین توسعه برنامه‌های حوزه کارآفرینی کلبه پیش رود و در ماه‌های آینده شاهد محیطی فرهنگی اقتصادی باشیم.

لینک خبر در سایت آنا

لینک خبر در سایت جماران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *