بیانه ماموریت(۱۳۹۵-۱۴۱۰):
کلبه مهربانی سازمانی است که از انگیزه والای خدمت به همنوع سرچشمه گرفته و توجه خود را معطوف به خدمت و کمک به بیماران جسمی و ذهنی نیازمند (ارزاق و درمانی)، کمک به خانواده های بی سرپرست و بد سرپرست دارای معلول ذهنی(ارزاق)، حمایت از کودکان بیمار ذهنی و جسمی(اوتیسم زیر ۱۵ سال)، در سطح منطقه ای و ملی در حوزه‌های امور حمایتی، تشخیص و درمان، آموزش و اطلاع‌رسانی و تحقیقات نموده است. این سازمان؛ خیریه، مردم‌نهاد، غیرانتفاعی، غیرسیاسی و غیردولتی است و با تکیه بر جلب مشارکت‌های اشخاص حقیقی و حقوقی و انواع کمک‌های بشردوستانه  منطقه ای  و ملی اعم از نقدی، کالا، خدمات و دانش فنی اداره می‌شود
حمایت همه‌جانبه از کودکان دارای  معلولیت  و خانواده آنان در بخش حمایتی، درمان کودکان مبتلا به معلولیت های جسمی،حرکتی و ذهنی به صورت یکپارچه و جامع در چارچوب استانداردهای ملی و بین‌المللی و منشور حقوق بیمار با بهره‌مندی از جدیدترین و کارآمدترین روش‌ها و آخرین دستاوردهای علم پزشکی، ایجاد یک مرکز تحقیقات جهت انجام تحقیقات علمی در زمینه بیماری های منجر به معلولیت برای کشف علل بروز بیماری، روش‌های تشخیص، غربالگری، پیشگیری و شیوه‌های نوین درمان، مأموریت این سازمان است. کلبه مهربانی با برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش پیشگیرانه و اطلاع‌رسانی می‌کوشد در کاهش نرخ ابتلا به معلولیت در ایران مشارکت نماید.
کارکنان و داوطلبان، صمیمانه در کنار یکدیگر برای تحقق اهداف بشردوستانه کلبه مهربانی تلاش می‌کنند و این موسسه با برنامه‌ریزی برای توانمندسازی منابع انسانی و بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌ها در همه حوزه‌ها به ویژه تشخیص و درمان این ظرفیت را توسعه می‌دهد.
کلبه مهربانی نه تنها به معلولیت ها  می‌پردازد بلکه اندیشه والای کمک به همنوع را ترویج می‌نماید. شفافیت، پاسخگویی، قدرشناسی و زیبایی‌شناسی ممتازترین ارزش‌های کلبه مهربانی هستند.
کلبه مهربانی از یک سو به عنوان یک سازمان چند عملکردی و با دارا بودن  تیم کار درمانگر در زمینه هنر درمانی و مشاوره و همچنین در زمینه اشتغال گامهایی برداشته و تا کنون نسبت به برگزاری جشنهای مناسبتی در جهت حمایت و معرفی معلولین و توانمندی های آنها و حذف نگاه ترحم به معلولین در جامعه و ارتقایی اعتماد به نفس و عملکرد معلولین اقدام نموده است.